مدیریت و کارآفرینی

شغل های پردرآمد ایران+ معرفی 18 شغل پولساز و آینده دار
معرفی 18 شغل پردرآمد در ایران
 شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲    رویا رحیم‌زاده
درست است که پول به تنهایی خوشبختی نمی‌آورد، اما قطعاً خوشبختی بدون پول هم وجود ندارد! اگر به دنبال شغل پردرآمد و تضمین آینده‌ای راحت از نظر مالی و یا انتخاب رشته هستید، این مطلب برای شماست.
کوچینگ شغلی چیست| مزایا و انواع جاب کوچینگ
کوچینگ شغلی چیست
 شنبه ۰۴ شهریور ۱۴۰۲    مریم باغبان
کوچینگ شغلی فرآیندیست که در آن یک کوچ با یک فرد یا گروهی از افراد همکاری می کند تا به بهبود عملکرد شغلی برسند.برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جت مراجعه کنید.
استخدام بر مبنای مهارت‌ نرم
چند مهارت نرم برای قبولی در استخدام
 چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۲    صفورا شویکلو
برای قبولی در استخدام، داشتن چند مهارت‌ نرم برای ایجاد هماهنگی و تعامل مؤثر در محیط کاری و اجتماعی، ارزش بالا و اهمیت بسزایی در موفقیت فردی و تیمی دارد.
چرا تحقیقات بازاریابی برای  هر کسب و کاری مهم است؟
اهمیت تحقیقات بازاریابی برای کسب و کار ها
 یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲    صفورا شویکلو
تحقیقات بازاریابی به بازاریابان کمک می‌کند تا درک عمیقی از نیازها و تمایلات مشتریان خود پیدا کنند و استراتژی‌های بازاریابی خود را بر اساس این دانش بهبود بخشند.
بوت کمپ چیست | تفاوت بوت کمپ با کارآموزی
بوت کمپ چیست
 سه شنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
در این مقاله به بررسی بوت کمپ به عنوان یکی از روش‌های موثر و مفید برای ارتقای مهارت های فنی و تخصصی و تفاوت بوت کمپ با کارآموزی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
فرهنگ سازمانی چیست | اهمیت، ویژگی‌ها و انواع
فرهنگ سازمانی چیست
 چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
این مقاله از سایت جت، به منظور افزایش آگاهی درباره فرهنگ سازمانی و تأثیر آن بر سازمان‌ها و کارکنان طراحی شده است. با ما همراه باشید تا با مفهوم و اهمیت فرهنگ سازمانی، ویژگی‌ها و انواع آن در سازمان‌ها آشنا شوید.
معرفی 10 کسب و کار کوچک خانگی پر سود در ایران
معرفی کسب و کار کوچک خانگی پر سود
 دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
امروزه تعداد زیادی از افراد در فکر راه‌اندازی کسب و کار خود هستند؛ برای این کار به دنبال دلایل رشد کسب و کار کوچک خانگی پر سود اطراف خود می‌باشند؛ با ما در جت همراه باشید تا نمونه‌های موفق کسب و کارهای کوچک خانگی پر سود در ایران آشنا شوید.
بیزینس پلن چیست | طراحی  بیزینس پلن موفق
بیزینس پلن چیست
 یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
بیزینس پلن یک طرح تجاری بلند مدت است، که هدف و روند کسب و کار شما را مشخص می‌کند و به رشد سریع آن کمک می‌کند. برای آشنایی با مفهوم بیزینس پلن و چگونگی طراحی آن، با ما در سایت جت همراه باشید.
 نپوتیسم (خویشاوند سالاری) چیست | معایب  نپوتیسم  برای سازمان
نپوتیسم (خویشامند سالاری) چیست
 شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
نپوتیسم یا خویشاوند سالاری زمانی اتفاق می‌افتد که آن‌هایی که قدرت استخدام در یک شرکت را دارند، نامزدهای واجد شرایط را برای استخدام نادیده گرفته و یکی از اعضای خانواده خود را انتخاب می‌کنند.
فرسودگی شغلی چیست | راهکارهای برون رفت از فرسودگی شغلی
فرسودگی شغلی چیست
 شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
فرسودگی شغلی سندرمی است ناشی از استرس مزمن که در محیط کار برای کارکنان ایجاد میشود. فرسودگی شغلی توسط سازمان بهداشت جهانی WHO نیز تایید شده است.
فلات شغلی چیست |  تاثیر آن بر  شغل افراد
فلات شغلی چیست
 شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
فلات شغلی زمانی در یک سازمان اتفاق می‌افتد که یک کارمند به بالاترین سطحی که احتمالاً می‌تواند در یک سازمان به دست آورد رسیده باشد و هیچ چشم انداز آینده‌ای برای خود متصور نیست.
طراحی شغل چیست | فرآیند طراحی شغلی
طراحی شغل چیست
 شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
طراحی شغل، فرآیند تعیین وظایف و مسئولیت‌های یک موقعیت در شرکت است. طراحی شغل با هدف کمک به کارکنان در ایجاد تغییرات در محیط کار انجام می‌شود.
 شکار استعداد چیست | روش های اجرای شکار استعداد
شکار استعداد (هد هانتینگ) چیست
 چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
شکار استعداد در جهت شناسایی و استخدام نیرو توسط کارفرما انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی شکار استعداد افراد با مهارت‌های خاص برای موفقیت در سمت شغلی مناسب می‌پردازیم.
نرم افزار ATS چیست | کاربرد آن در استخدام
نرم افزار ATS چیست
 چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
در این مقاله درباره‌ی سیستم ATS و مهم‌ترین مزایای آن می‌پردازیم. با ما در سایت جت همراه باشید تا با سیستم ATS در فرایند جذب و استخدام آشنا شوید.
 سایه سازی شغلی چیست |  انواع سایه سازی شغلی کدامند؟
سایه سازی شغلی چیست
 سه شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲    مینا نعمت گرگانی
سایه‌سازی شغلی روش منحصر بفرد در بازه زمانی کوتاه در پذیرش یک موقعیت شغلی یا یک رشته تحصیلی است. برای بررسی انواع سایه سازی شغلی و مزایای آن با ما در جت همراه باشید.
مدیریت دانش چیست؟
نقش مدیریت دانش در پیشبرد اهداف سازمانها
 چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰    مدیر سایت
دانش امروز مهم ترین دارایی زندگی مدرن است. روند اوج یافتن نقش دانش، نوآوری و فناوری‏های نوین در ایجاد مزیت‏های راهبردی و اهمیت یافتن ارزش منابع دانش در اداره سازمان‏ها موجب شده است تا مقوله مدیریت دانش در قلب سیاست‏های راهبردی سازمان‏ها جای گیرد.

کارآفرینی (Entrepreneurship ) واژه ای نسبتاً قدیمی است که ریشه فرانسوی دارد. این کلمه به فرانسه Entreprendre  گفته می‌شود که به معنای متعهد شدن است. کلمه کارآفرین حدود سیصد سال قدمت دارد و نخستین کسانی که واژه‌ی کارآفرین و مفهوم کارآفرینی را مورد توجه قرار دادند، اقتصاددان‌ها بودند.کسانی مانند ریچارد کانتیلون و آدام اسمیت لغت کارآفرین را در قرن‌های هفدهم و هجدهم میلادی به کار برده‌اند.

یکی از جامع‌ترین تعاریف کارآفرینی که در دانشکده‌ی بازرگانی هاروارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط هوارد استیونسن (Howard Stevenson) مطرح شده است. تعریف کارآفرینی از دیدگاه استیونسن چنین است: «کارآفرینی پیگیری فرصت‌هایی است که فراتر از منابعِ در دسترس، وجود دارند.» 

کار آفرین کیست؟

كارآفرين فردي است كه كنترل دروني دارد. او براي آنكه بتواند درست آنچه را كه می‌انديشد عينيت بخشد و عزم خود را عملي كند بايد رئيس و كارفرمای خود باشد. يعنی كارآفرين نياز به استقلال دارد. ذهن پويای او مرز هاي از پيش تعيين شده و قالب هاي رايج را در هم مي شكند و با وجودی كه همان چيزی را مي بيند كه ديگران مي بينند، اما چيزي را مي انديشد كه ديگران نمي انديشند.يعني كارآفرين خلاق است. وقتي كه خلاقيت او از ذهن به عمل منتقل مي شود نوآوري صورت مي گيرد. نوآوري يعني پيمودن راه نارفته. كسي كه اولين بار راهي را مي پيمايد، اولين كسي است كه مي تواند خبر مخاطرات راه را براي ديگران بياورد. يعني كار آفرين خطر پذير است. او به جاي آنكه منتظر ضمانت يك پايان موفق بماند، به فكر و تلاش خود تكيه مي‌کند، به مشكلات هجوم می‌برد و پيش مي‌رود. يعني كارآفرين منفعل نيست و براي استقبال از آينده روحيه اي تهاجمي دارد. لحظه آغاز تصميم، تنها زماني نيست كه او با ريسك مخاطره مواجه  می‌شود، ابهام يك پايان نامعلوم، بر هر قدم اين راه سايه مي‌اندازد. يعني كارآفرين قدرت تحمل ابهام را دارد.