استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو
 ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ | ۱۴:۳۹
خلاصه این مطلب: در این مقاله از سایت جت نحوه استعلام خلافی خودرو با استفاده از کارت ملی را برای شما شرح داده ایم.

استعلام خلافی و مشاهده جریمه رانندگی همیشه دغدغه رانندگان بوده است. از میان تمام روشهای موجود برای استعلام خلافی شاید روشهای آنلاین با توجه به آسانی این روشها، بیشتر از سایر روشها مورد استقبال رانندگان است. در ادامه روشهای مختلف استعلام خلافی را توضیح می دهیم.

برای دریافت استعلام خودرو روش‌های مختلفی وجود دارد. برای استعلام خلافی بدون احراز هویت به اطلاعات هویتی مالک و وسیله نقلیه مندرج بر روی کارت خودرو نیاز داریم. در فضای مجازی سایت‌های بسیاری هستند که خدمت استعلام خلافی خودرو را ارائه می‌دهند که به راحتی با مراجعه به این سایت‌ها و وارد کردن اطلاعات مودر نیاز می‌توانید خلافی خودروی خود را مشاهده کنید.

 

آیا راهی برای استعلام خلافی خودرو با کد ملی وجود دارد؟ 

در تمام روشهای موجود برای استعلام خلافی و مشاهده خلافی خودرو بایستی کد vin یا شماره بارکد پستی ۸ یا ۹ رقمی خودرو را که در کارت ماشین درج شده است را داشته باشید. در تغییراتی که اخیرا در سامانه راهور صورت گرفته است؛ استعلام خلافی خودرو با کدملی مالک امکان پذیر است و پیش از آن باید در سامانه سخا ثبت نام کنید.

 

نحوه استعلام خلافی خودرو با کد ملی

 

بیشتر بخوانید: نقشه مترو تهران 1401

سامانه سخا به آدرس sakha.epolice.ir سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی است و از این پس برای تعویض پلاک و استعلام خلافی خودرو نیاز است در این سامانه حساب کاربری داشته باشید. همچنین برای استعلام خلافی خودرو هر فرد تنها می تواند با استفاده از بارکد کارت خودرو، خلافی خودرو خود را استعلام کند و امکان استعلام خلافی خودرو سایرین وجود ندارد.

ثبت نام در سامانه سخا
 
برای ثبت نام در سامانه سخا، نیاز به اطلاعات مالک خودرو است. اطلاعات لازم جهت ثبت نام در سخا شامل این موارد است:

  • کدملی
  • خط تلفن همراه به نام مالک خودرو
  • بارکد درج شده در کارت خودرو

شماره بارکد پستی VIN در کارت خودرو را در تصویر زیر می‌توانید ببینید. به غیر از کارت ماشین در برگه سبز خودرو نیز می‌توانید کد VIN را پیدا کنید؛ بنابراین اگر کارت ماشین خود را گم کرده اید و یا در حال حاضر امکان دسترسی به آن را ندارید برای استعلام خلافی از کد VIN مندرج در برگه سبز خودرو استفاده کنید.

برای استعلام خلافی خودروی خود از سایت راهور ۱۲۰ باید به نشانی service.rahvar۱۲۰.ir مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: هر فوت چند سانتی متر است؟

سایر روش های دریافت خلافی خودرو

دریافت خلافی خودرو با کد USSD
 

با کد  #۱۱۰*  می‌توانید بدون نیاز به اینترنت این کد را در تلفن همراه خود وارد کرده و خلافی خودروی خود را مشاهده کنید.
 

دریافت خلافی با مراجعه به پلیس+۱۰
 

با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو و یا بیمه نامه خودرو می‌توانید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و برگه استعلام خلافی خودرو خود را دریافت کنید.
 

استعلام خلافی با پیامک
 

کد VIN یک کد هفده رقمی حاوی اعداد و حروف انگلیسی است و روی کارت خودرو درج شده است. با ارسال این کد به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می‌توانید مبلغ کل جرائم خودروی خود را دریافت کنید.

نویسنده : مریم باغبان

مریم باغبان ملی هستم. به حوزه های هنری و برنامه نویسی علاقه مندم و در تلاش برای یادگیری زمینه های مختلف این دو حوزه هستم. در حال حاضر در جایگاه ادمین سایت مشغول به کارم.

  نظرات کاربران (0 نظر)
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید