8 شخصیت کارتونی محبوب

شخصیت‌های کارتونی قدیمی هنوز ارزش خود را در دل همگان حفظ کردند و فراموش نشده‌اند. در این مطلب ما نگاهی به بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌ کارتونی می‌اندازیم.
 ۱۴۰۲/۵/۲۳ | ۱۱:۱۸  زمان مطالعه 3 دقیقه
8 شخصیت کارتونی محبوب

 
کارتون‌ها و انیمیشن‌ها برای همیشه قسمتی بزرگ از بچگی همه ما بودند و خود را تبدیل به بخشی از شخصیت ما کردند که فراموش‌نشدنی خود را ثابت کردند. در این میان، بیشترین شخصیت‌های کارتونی به افزایش روحیه خلاقانه و رویاپردازی ما کمک بسیاری کردند و باعث شدند که دنیای بچگی خودمان را به شکل دیگری ببینیم. در کنار خنداندن ما و ساختن لحظه‌های فراموش‌نشدنی، شخصیت‌های کارتونی به ما چیزهای زیادی نیز یاد دادند که همگی آنها پیام‌های مثبت برای ساخت شخصیت ما بود.
درست است که صنعت انیمیشن سازی در حال پیشرفت است اما در این بین، شخصیت‌های کارتونی قدیمی همچنان ارزش خود را در دل همگان حفظ کردند و فراموش نشده‌اند. در این مطلب  از سری دانستنی های مجله نگاهی به بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی در تمام دوران می‌اندازیم و در لیستی که متشکل از این شخصیت‌ها است، به نقد و بررسی آنها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید!

شخصیت کارتونی میکی ماوس 

میکی ماوس یا میکی موس اولین شخصیت در این لیست است که به دلیل محبوبیت زیاد، همیشه جایگاه اول را در لیست بهترین‌ها دارد. میکی ماوس یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های قرن بیستم است که کمتر کسی است که او را نشناسد. کارکتر میکی ماوس دقیقا همان چیزی است که والت دیزنی سعی در خلق او داشت؛ خوشحالی، جذابیت و قابلیت به وجود آوردن شادی در همه مواقع دقیقا چیزی بود که این کارکتر را تبدیل به محبوب‌ترین و یکی از زیباترین شخصیت های کارتونی عصر خود کرد.

شخصیت کارتونی میکی موس در قرن بیستم

تام و جری

تام و جری دو شخصیت محبوب ساخته دست ویلیام هانا و جوزف باربرا هستند که برای سالها تمامی نسل‌های کودکان و نوجوانان را سرگرم کرده‌اند و تصویر خود را برای همیشه در ذهن همگان ماندگار کردند. داستان سری کارتون‌های تام و جری در مورد یک گربه به نام تام و یک موش به نام جری است که در تمامی قست‌ها تام به دنبال گرفتن جری است. این دو کارکتر یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های کلاسیک سینمایی هستند که برای سالها توسط همگان مورد تعریف و تمجید بودند که آنها را در لیست بهترین‌ها جای می‌دهد.

باگز بانی

باگز بانی شخصیت محبوب لونی تونز است که در سال 1940 برای اولین بار توسط برادران وارنر وارد صنعت سرگرمی شد و با سری های کوتاه مدت، آغاز محبوبیت خود را شروع کرد. باگز بانی یک شخصیت سریع است؛ دقیقا همانند یک خرگوش واقعی! باگز همچنین دارای یک شخصیت شوخ است که همیشه سعی در ساختن جک‌های مختلف در همه شرایط را دارد که همین خصوصیات شخصیتی او را به سرعت در دل مخاطبان جای داد و برای هشت دهه محبوبیت خود را افزایش داد. 

پینوکیو 

یکیدیگر از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی در تمام دوران؛ پینوکیو. شخصیت پینوکیو یک کارکتر اصلی در یک داستان قدیمی ایتالیایی می‌باشد که برای اولین بار در سال 1940 توسط والت دیزنی به صنعت سرگرمی و دنیای کارتون وارد شد. شخصیت پینوکیو مجموعه‌ای از درس‌ها و پیام‌ها است که برای همیشه به کودکان آموخته که چگونه مسیر درست خود را انتخاب کنند. محبوبیت شخصیت پینوکیو برای دهه‌ها در حال افزایش بوده و محصولات طرح شخصیت پینوکیو یکی از پرفروش‌ترین محصولات کارتونی بوده که جزو بهترین بودن این کارکتر را ثابت می‌کند.

باب‌اسفنجی شلوار مکعبی

کارکتر باب اسفنجی یکی از محبوب‌‌ترین شخصیت‌های دنیای سرگرمی و انیمیشن است که با نوع طراحی شخصیت خود و رنگ منحصربه‌فرد خود، مخاطبان را به خود جذب می‍کند. باب اسفنجی یک اسفنج دریایی زرد رنگ است که یک شخصیت مهربان، پر سروصدا و بامزه است که در آناناسی در کف دریا و در شهر بیکینی باتم زندگی می‌کند که او را جذاب‌تر از همیشه برای کودکان می‌کند. نوع صداگذاری و طراحی لباس و رنگ‌ها این شخصیت را به یکی از بهترین‌ها و محبوب‌ترین‌ها کرده که برای همیشه در این لیست باقی خواهد ماند.

شخصیت کارتونی باب اسفنجی

رود رانر یا میگ میگ

کارکتر رود رانر یکی دیگر از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی است که معروف به سرعت و دیالوگ محبوب خود "میگ میگ" است که گاهی به همین نام میگ میگ نیز شناخته می‌شود. سری کارتون‌های میگ میگ درباره داستان فرار رود رانر از دست یک کایوت است که کامل کننده شخصیت میگ میگ است. این دو شخصیت کارتونی برای بیشتر از شصت سال موفق به سرگرم کردن مخاطبین خود شده‌اند و چشم‌ها را به تعقیب و گریزهای هیجان‌انگیز خود خیره کرده‌ است.

شخصیت کارتونی پاپ‌آی یا ملوان زبل

ملوان زبل یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی در جهان و به خصوص ایران است که برای سالهای زیاد موفق یه خنداندن و سرگرم کردن همه رده‌های سنی کرده. ملوان زبل معروف به قدرت جسمانی خود، قوطی اسفناج مرموز خود، پیپ بامزه و سبک صحبت کردن خود است که این کارکتر را برای همه در دل نسل‌ها مخاطب جای داده. از سال 1929 ملوان زبل وارد دنیای کارتون و صنعت سرگرمی و از آن زمان موفق به حضور در کامیک‌ها و سریال‌های کوتاه مدت شد که به محبوبیت او افزود و او را در این لیست جای داد.

پلنگ صورتی

پلنگ صورتی شخصیت محبوب سری کارتون‌های پلنگ صورتی است که برای همگی بزرگسالان و کودکان محبوب و شناخته شده است. پلنگ صورتی از سال 1963 وارد به دنیای سرگرمی شد و توسط فریز فرلنگ خلق شد. کارکتر پلنگ صورتی دارای دیالوگ و صداگذاری نمی‌باشد و از طریق زبان بدنی سعی به ارتباط با مخاطبین دارد که سازندگان این سری موفق به انجام این کار شدند. پلنگ صورتی برای بیشتر از شصت سال در صنعت سینما حضور داشته و موفق به جذب مخاطبان زیادی در طول سالهای زیاد بوده که او را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کلاسیک کارتونی تبدیل کرده است.

کلام آخر 

مطمئن هستیم که این شخصیت‌های محبوب شما را به دوران خوش بچگی برده و یادآور خاطرات زیبای کودکی بود. این مطلب لیستی از معروف‌ترین شخصیت‌های کلاسیک دنیای کارتونی بود که به معرفی آنها پرداخت و آنها را بر اساس محبوبیت‌شان رتبه بندی کرد. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده و مروری بر خاطرات کودکی خود کرده باشید! از همراهی شما با ما در این سفر سپاسگذاریم.
 

نویسنده : گروه تبلیغات

محتوای تبلیغاتی

  نظرات کاربران (0 نظر)
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید