سئو و مزایای بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یا سئو به سلسه ای از فرآیند ها می گویند که با استفاده از ترکیب روش های برنامه نویسی ، محتوای سایت وعوامل خارجی موثر در رتبه بندی و امتیاز دهی گوگل و بهره بردن از علم سئو باعث افزایش آمار ترافیک و بازدید وب سایت تان خواهد بود.
 ۱۳۹۷/۹/۳ | ۱۰:۲۵  زمان مطالعه 2 دقیقه
سئو و مزایای بهینه سازی سایت

همه چیز درباره ی سئو ، سئو سایت  و تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت

"SEO" : "Search Engine Optimization"

سئو

سئو یا بهینه سازی سایت به سلسه ای از فرآیند ها می گویند که با استفاده از ترکیب روش های برنامه نویسی ، محتوای سایت وعوامل خارجی موثر در رتبه بندی و امتیاز دهی گوگل و بهره بردن از علم سئو باعث افزایش آمار ترافیک و بازدید وب سایت تان خواهد بود.

سئو سایت چیست؟

سئو سایت به معنای انجام همه ی فرآیندهایی است که باعث کسب نتایج بهتری توسط شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود .عواملی که در بهتر شدن وضعیت سایت شما موثر است را به دو دسته می توانیم تقسیم کنیم : عوامل داخلی و عوامل خارجی .سئو سایت بیشتر بر روی عوامل داخلی پایه گذراری شده و با بهبود ساختار سایت و همچنین قالب سایت سعی دارد که وضعیت وب سایت تان را در گوگل را بهبود ببخشد .

به این نکته هم توجه کنید که عوامل داخلی مهم در سئو عبارت اند از : نحوه ی طراحی سایت( از جمله کد نویسی سایت ، سرعت بارگذاری ، ساختار صفحات وب سایت ، نحوه ی طراحی قالب وب سایت ، نحوه ی قرار گرفتن محتوا ی وب سایت در صفحه مربوطه و... )و محتوای وب سایت .لذا هیچ متخصص و تکنسین سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی سبب بهبود وضعیت وب سایت تان بشود و شما علاوه بر آن که باید یک سایت مناسب و همینطور بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیازمند آن هستید که محتوای مناسب و مفید نیز در سایت خود تولید ویا عرضه کنید( البته مطابق با استاندارد های Google ).

به طور اجمالی و خلاصه شده سئو سایت یعنی حذف مشکلات کد نویسی وقالب وب سایت تان و تعریف پارامترهای مناسب در آن در راستای بهبود وضعیت رتبه و رنکینگ وب سایت تان در گوگل.

تحلیل سایت چیست و چه کاربردی برای سئو دارد؟

وقتی که سایت تان رتبه ی خوبی در گوگل و سایر موتورهای جستجو ندارد باید بررسی کرده که نقاط ضعف و نقاط قدرت وب سایت خود را شناسایی نمایید.علاوه بر آن می توانید که از سایت های بهینه سازی بهره ببرید . با استفاده از سرویس بررسی وتحلیل این مدل سایت ها نقاط ضعف و نقاط قوت سایت شما معلوم می شود و بر اساس این نکات می توانید رتبه ی سایت خود را بهبود بخشید.

ارتقا سایت در گوگل

این کار نیازمند دارا بودن یک سایت بهینه سازی شده از جانب شما می باشد و در قدم بعد با یک سری ترفند ها و اقدامات می توانید وضعیت رنکینگ سایت خود را بهبود داده و رتبه سایت تان را در گوگل ارتقا بدهید!

همه چیز درباره ی سئو ، سئو سایت  و تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت

آموزش سئو

سئو یک فرایند کاری دراز مدت می باشد چرا که الگوریتم های گوگل با گذشت زمان تغییر می کنند در ثانی قدرت رقیبان شما نیز متغیر هست . لذا برای اینکه نتیجه ای راضی کننده و مناسب از سئو سایتتان بگیرید لازم است در طول زمان و به طور مداوم بر روی سئو سایت تان کار کنید . تمامی افرادی که در سایت فعال اند از برنامه نویس سایت  تا فردی که محتوای سایت را تولید می نماید باید آشنایی لازم و کافی را با اصل های اولیه ی سئو داشته باشند در نتیجه دانستن و تسلط بر مفاهیم سئو جز ملزامات هر وب سایتی می باشد .

مزایای سئو

بیش تر از 80 درصد بازدید اینترنت از طریق موتورهای جستجو تقسیم می شوند ،همین یک موضوع کافی است تا توجه همه ی مدیران سایت ها در دنیا را برای کسب درصدی از این بازدید ها را به خود جلب نمایند . مهم ترین مزیت سئو راهنمایی کردن بازدید کننده ی هدف مند به سایت میباشد . در حقیقت با استفاده از ترفند ها و تکنیک های سئو شما قادر خواهید بود آن هایی را که به دنبال خرید محصولات سایت تان هستند را به سمت سایت خود راهنمایی کنید و درصد ی چشم گیر از این افراد را به مشتری خود تبدیل کرده و از وب سایت تان کسب درآمد نمایید . در واقع هیچ روش دیگری در بازاریابی اینترنتی تا این اندازه برگشت سرمایه گذاری را ندارد . نکته قابل توجه در سئو این است که شما بدون پرداخت کردن هزینه های سرسام آور می توانید این کار را انجام بدهید.
برخی از خدمات سئو به صورت زیر است:

    تحلیل یک سایت و بررسی مشکلات ساختاری و کد نویسی قالب وبسایت و ارائه ترفند و تکنیک هایی عملی برای بهبود آن ها
    بررسی و تحلیل رقیبان
    بدست آوردن کلمه های کلیدی مناسب و ارائه ترفند و تکنیک برای بهبود بخشیدن به وضعیت رتبه بندی در گوگل
    تولید محتوای خوب و مناسب
    موفقیت در بازاریابی اینترنتی و برندسازی
    استفاده از ترفند های خاص جهت بهبود رنکینگ وب سایت(CTR)
    بهبود رتبه ی وب سایت در گوگل و در برخی موارد موفق شدن در قرار دادن وب سایت در صفحه اول  جست و جوی گوگل

همه چیز درباره ی سئو ، سئو سایت  و تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت

حرف آخر

مهم ترین عامل موفقیت یک وب سایت سئو می باشد ، زیرا خریدار محصولات و خدمات شما را به سمت سایت تان راهنمایی کرده و درنهایت باعث افزایش و بهبود آمار و فروش سایت تان خواهد شد .

بیشتر بخوانید : آموزش 14 نکته پیشرفته سئو

نویسنده : مدیر سایت

مدیر جت هستم، ما در سایت جت محصولات آموزشی را در سریع‌ترین زمان ممکن برای مدیران سایت‌های اینترنتی و شرکت‌های مختلف و کلیه افراد علاقه‌مند به مباحث کارآفرینی و بازاریابی ارائه می‌دهیم.

  نظرات کاربران (0 نظر)
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید