توسعه فردی

نمایش بر اساس تعداد نمایش کالاهای حالت نمایش
چگونه فرزند شما آینده‌ای موفق خواهد داشت؟ نوشته جان مدینا
این کتاب راهکارهایی بر اساس قوانین مغز کودکان ارائه می‌کند، جان مدینا روانشناس کودکان کتاب چگونه فرزند شما آینده‌ای موفق خواهد داشت را نوشته است. بررسی و تهیه این کتاب خواندنی و ارزشمند را از وبسایت جت بخواهید.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب چگونه بخواهید، چگونه برسید؟ اثر وین دایر و استرهیکس
چگونه بخواهید؟ چگونه برسید؟ (اثر مشترک دو استاد افسانه‌ای موفقیت شخصی) عنوان کتابی است از استر هیکس که به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های کاربردی حوزه موفقیت و توسعه فردی نوشته شده است. این کتاب از آنجایی حائز اهمیت است که حاصل گفتگوی صمیمی دو استاد حوزه روانشناسی است که سوالات و جواب‌های شگفت انگیزی رد و بدل می‌شود. در اين كتاب الهام‌بخش و پر عظمت، كه بر اساس نشستي در آناهيم كاليفرنياست، دكتر وين داير و استر هيكس با خرد جمعي، كه به نام آبراهام نیز معروف است، نشست صمیمانه‌ای برگزار کردند و در این گفتگو، وين دایر سوالات زیبا و دقیقی مطرح می‌کند كه در بيش از چهل سال تعليم ديگران، درباره آشتي با خود و كشف خود، اندوخته؛ و آبراهام جواب‌هايي داده است كه همه ما بايد بشنويم. این کتاب را به سادگی از طریق وبسایت جت تهیه کنید.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب پاکسازی ذهن نوشته بری داونپرت و استیو اسکات
اگر شما هم دنبال یک سبک زندگی آرام و ذهنی ساده  و به دور از مشغله‌های اذیت کننده روزمره هستید و آرامش بیشتری را در زندگی خود می‌جویید  تا بخشی از آن وقت، انرژی و احساسی که  برای رسیدن به موفقیت قطعا به آن نیاز خواهید داشت را دوباره به دست آورید این کتاب یک پیشنهاد رد نشدنی برای شما است.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب این سه نفر را ببخشید  نوشته محمود معظمی
کتاب این سه نفر را ببخشید به همراه چند یادداشت دیگر برای تحول زندگی توسط انتشارات نوین منتشر شده است. کتابی که می‌کوشد تا بینش و دید ما را نسبت اتفاقات و محیط زندگی‌مان تغییر دهد تا با ‌آرامش بیشتری زندگی کنیم. بسیاری از دغدغه‌ها و درگیری روزمره ما بی آنکه متوجه باشیم آسیب‌های زیادی به روح و جسم ما وارد می‌کنند. این کتاب را محمود معظمی نوشته است و توسط انتشارات نگاه نوین در ایران به چاپ رسیده است. وزن کتاب 230 گرم و در قطع رقعی است. تعداد صفحات این کتاب 199 صفحه است و شما به راحتی می‌توانید در یک ماه و با میانگین مطالعه 15 دقیقه در روز آن را مطالعه کنید
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی
کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی پرفروش ترین کتاب نییویورک تایمز و وال استریت ژورنال است. دارن هاردی بیش از 25 سال رهبر کسب و کارها و صنعت رسانه های موفق بوده است.کتاب اثر مرکب و مضمون و هدف گذاری آن به نحوی است که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخور نیازش از آن بهرمند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در مقدمه کتاب ادعایی بزرگ می‌کند و می‌گوید: مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید. اگر به دنبال یک برنامه عملی و نقشه‌ای جامع برای رسیدن به هدف‌ها و موفقیت هستید، تمرین عملی دارن هاردی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.اثر مرکب از « رازی » پرده برمی دارد که در پشت موفقیت وجود دارد این کتاب ارزشمند را از دست ندهید، همین حالا به راحتی سفارش دهید.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب نبوغ دیوانه نوشته رندی گیج راهی برای تحقق رویاهای کارآفرینی
کتاب نبوغ دیوانه نوشته رندی گیج نابغه مشهور امریکایی است،  موضوع اصلی این کتاب چگونگی رسیدن به تفکر خلاق و استفاده از نبوغ ذاتی انسان‌ها در جهت کارآفرینی و کسب‌و‌کار است. رندی گیج در این کتاب طرز فکر جدیدی را بیان می‌کند که جالب است. این نوع تفکر رندی گیج، نه تنها همه ی کارآفرینان که تمام مردمان دنیا رابه چالش می‌کشد. همچنان که از نام کتاب پیداست، رندی گیج با نبوغ دیوانه وارش افق فکری خوانندگان را گسترش می‌دهد و راهی برای تحقق رویاهای کارآفرینی پیش پای هر انسانی هدفمندی می‌گذارد. گاهی اوقات برای موفقیت باید دیوانه وار حرکت کرد و در این مسیر نیاز به تفکری خلاف عادت است.در جامعه ی امروز،پیدایش گروه کارمندان کاآفرین در دنیا،شرایط کار را متحول کرده است.این گروه،کارمندانی هستند که مثل یک کارآفرین عمل میکنند.اگر مدیر هستید.یا بازاریاب یا یک کارآفرین یا جوینده ی راه موفقیت،این کتاب،بندهای نبوغ درونی تان را آزاد میکند و شما را در مسیر خلق موفقیت تان هدایت میکند.
نمایش جزئیات

۲۲ هزار تومان

220000 220000
کتاب فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو
احتمالا استعداد و توانایی شما خیلی بیش‌تر از آن‌چیزی‌ست که می‌توانید در طول صد سال زندگی از آن استفاده کنید. همین حالا، شما تمام هوش و توانایی لازم را برای یادگرفتن هر موضوعی در جهت رسیدن به اهداف‌تان دارید. برای آن‌چه می‌توانید باشید، انجام دهید و داشته باشید به جز محدودیت‌هایی که خودتان در ذهن‌ خودتان به وجود می‌آورید، هیچ محدودیت دیگری ندارید. در این کتاب، من یک روش ساده، کاربردی، اثبات‌شده و هفت قسمتی را با شما به اشتراک می‌گذارم که دستاوردهای خیلی بیش‌تری در چند ماه و چند سال آینده در مقایسه با دستاوردهای بسیاری از مردم در کل زندگی‌شان، برای شما به وجود می‌آورد. برایان تریسی
نمایش جزئیات

۲۰ هزار تومان

200000 200000
چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ نوشته رابرت کیوساکی
کتاب ارزشمند و خواندنی چرا دانش‌آموزان ممتاز برای دانش‌آموزان ضعیف کار می‌کنند؟ اثر پر فروش رابرت کیوساکی یکی از بهترین مربیان موفقیت مالی، به همراه خلاصه و بررسی بخش‌های متفاوت کتاب را از وبسایت جت تهیه کنید.
نمایش جزئیات

۲۰ هزار تومان

200000 200000
دقیقا چه بگویید تا حرفتان را گوش کنند؟ نوشته فیل جونز
حتی اگر کسی بهترین تخصص را هم داشته باشد اگر از توانایی نفوذ کلام و متقاعد کردن دیگران برخوردار نباشد در حرفه خود دچار مشکل خواهد شد زیرا مدیران کسب و کار به ارتباطات اهمیت زیادی می‌دهند.  کتاب «دقیقا چه بگویید تا حرفتان را گوش کنند، کلمات جادویی برای تاثیر و نفوذ روی دیگران» نوشته فیل جونز است. این کتاب در بیست و دو فصل به مهارت ها و توانایی‌های ارتباط کلامی پرداخته است و راهنمای بسیار کاملی برای مدیران و همه افرادی که می‌خواهند مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش دهند است. این کتاب شاهکاری شگفت‌انگیز در هنر نفوذ،متقاعد کردن و رسیدن به نتایج تجاری عالی،هرکس که دوست دارد در زندگی شغلی و کسب و کارش پیشرفت کند  و در زندگی شخصی اش بیشتر از گذشته، دیگران را متقاعد کند، باید این کتاب ارزشمند را بخواند. اگر می‌خواهید در هر شرایطی تاثیر گذار باشید،باید روی‌درس های ساده و مهارت‌هایی که پیش ازین نیاموخته‌اید اما قدرت زیادی دارند کار کنید. این کتاب راه تسلط داشتن در موقعیت‌های پر استرس را به شما  یاد می‌دهد.
نمایش جزئیات

۲۰ هزار تومان

200000 200000
10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا نوشته دارن هاردی
10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا و چند یادداشت دیگر [مجموعه کتاب های ثروتمندان خودساخته] را به صورت آنلاین از وبسایت جت تهیه کنید. خلاصه کتاب 10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا از دارن هاردی را در وبسایت جت بخوانید.
نمایش جزئیات

۲۰ هزار تومان

200000 200000
هدفگذاری به روش پدر پولدار
کتاب هدفگذاری به روش پدر پولدار نوشته رابرت کیوساکی به شما در راه رسیدن به آرزوهایتان یاری می رساند. این کتاب بر اساس ذهنیتی است که رابرت کیوساکی از پدر پولدار یاد گرفته است.
نمایش جزئیات

۱۵ هزار تومان

150000 150000

توسعه فردی اولین مرحله از موفقیت است، مدیران موفق به خوبی می دانند که توسعه فردی و مدیریت خود مهمترین و اولین بخش از مدیریت است. افرادی که می توانند برنامه ریزی مناسبی برای انجام کارهای خود داشته باشند و مواردی مانند مدیریت زمان، برنامه ریزی کاری، هدف گذاری و... را به خوبی انجام می دهند،  زندگی سالم و شادی را تجربه می کنند. در این بخش از سایت جت، به معرفی بهترین محصولات موجود در حوزه انگیزشی و روانشناسی موفقیت می پردازیم و بهترین کتاب های انگیزشی و روانشناسی موفقیت را ارائه می کنیم، با این هدف که مورد توجه کاربران عزیز سایت قرار گرفته و بتواند به رشد فردی شما کمک کند.

کتاب های روانشناسی موفقیت، می توانند تغییرات درونی مثبتی در وجود ما ایجاد کنند و با عمل کردن به دستورات آنها می توانیم مسیر مناسبی را در جهت بهبود و پیشرفت در زندگی برداریم.

توسعه فردی چیست و چه تاثیری بر زندگی افراد می‌گذارد؟

توسعه فردی فعالیت هایی را دربرمی‌گیرد که سبب شکوفایی استعدادهای فردی شده و زندگی افراد را در مسیر معین و مشخصی قرارمی‌دهد. این موضوع دستیابی به آرزوها و خواسته‌های انسان را راحت‌تر می‌کند.
به تعریف دیگر، توسعه فردی به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که انسان را به بهترین حالت از خود تبدیل کرده و راه را برای رسیدن به زندگی بهتر هموار می‌سازد.

به طور مثال شما برای این که در شغل‌تان موفق باشید و به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید، باید مراحل توسعه فردی را طی کنید و خودتان را بهبود بخشید.

گام های رسیدن به توسعه فردی

گام اول: خودشناسی 

فرد برای بهبود بخشیدن و طی کردن مراحل موفقیت باید از خود شناخت کامل داشته باشد. شناخت از خود سبب می‌شود که فرد بتواند گام‌های بعدی را در زندگی خود محکم‌تر و با اطمینان بیشتر بردارد. برای مثال فردی که در مسیر خودشناسی گام برمی‌دارد علایق و خواسته‌های‌اش را به طور کامل شناخته و با مهارت‌هایش در موضوعات و حوزه‌های مختلف آشنایی کامل دارد.

گام دوم: شناسایی اهداف 
افراد برای رسیدن به موفقیت باید اهداف خود را شناسایی کنند تا بتوانند در مراحل توسعه فردی موفق باشند. دسته‌بندی و شناسایی هدف‌ها در زندگی موجب می‌شود تا بتوانید خواسته‌های مدنظر خود را شناسایی و برای رسیدن به آنها تلاش کافی و لازم را داشته باشید. به طور مثال دانش‌آموزی که می‌خواهد در آینده شغل خاصی داشته باشد باید علاوه بر شناسایی دستاوردها و مهارت‌های لازم، مراحل رسیدن به این هدف را نیز بررسی کند تا بتواند به آن هدف دست پیدا کند.

گام سوم: مدیریت و رسیدن به موفقیت 

در اینجا شخص دیگر از خودش شناخت کافی را دارد و اهدافش را مشخص کرده است، پس باید برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده زمان و زندگی خود را مدیریت کند تا به موفقیت دست پیدا کند. یکی از راه‌های مدیریت زمان و زندگی افراد برنامه‌ریزی است. برای مثال دانش‌آموزی که برای امتحانات پایانی آماده می‌شود، باید زمان مطالعه‌اش را مدیریت کند تا بتواند در امتحان های خود موفق باشد.

عواملی که افراد را در رسیدن به توسعه فردی یاری می‌کند

  1. سلامت روحی
  2. سلامت جسمی 
  3. مطالعه کردن
  4. دوری از افراد منفی‌گرا
  5. داشتن افکار مثبت 
  6. معاشرت با افراد موفق
  7. داشتن اراده قوی 
  8. حرکت در مسیر افزایش انگیزه
  9. تمرکز کامل روی اهداف

با کمک موارد بالا می‌توان تا حد زیادی در رسیدن به بالاترین حد خود موفق بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی کتاب "قورباغه را قورت بده" به نویسندگی "برایان تریسی" به طور ملموس‌تری با مبحث توسعه فردی و آثار آن آشنا شویم. در این کتاب نویسنده سعی دارد تا شما را در زمینه‌های برنامه‌ریزی زمان و مدیریت بحران یاری کند. برایان تریسی با 21 روشی که آنها را در کتاب فوق معرفی می‌کند به شما کمک خواهد کرد تا در کمترین زمانی که در اختیار دارید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

او در این کتاب خودشناسی را یکی از راه‌های موفقیت و توسعه فردی می‌داند و از خواننده می‌خواهد با شناخت خود به اهداف و آرمان های مد نظر خویش دست یابید.

نویسنده همچنین در کتابش تاکید بر این دارد که شما اهداف و آرزوهای خود را یادداشت کنید و در دفتری بنویسید. "نوشتن" از دید نویسنده این کتاب سبب می‌شود در دسترسی به آرزوها چیزی دور از ذهن نباشد.
زمان در زندگی از ارزش بالایی برخورداراست و در این کتاب به این موضوع اشاره ویژه‌ای شده است و جزو نکات مهم ذکر شده در آن است. طبق گفته های کتاب شما باید وقت و زمان خود را مدیریت کنید تا به مراتب موفق تر باشید.

و درآخر برای رسیدن به اهداف و دست پیدا کردن به توسعه فردی کافی است تا با برداشتن قدم‌های درست در مسیرتان به موفقیت صد در صد دست یابید.

جمع بندی

توسعه فردی مجموعه اقداماتی است که نفر در راستای رسیدن به بهترین جایگاه خودش انجام می‌دهد و مراحل مختلفی دارد. مهمترین مرحله به خودشناسی مربوط می‌شود و بعد از آن با هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و دریافت آموزش صحیح می‌توانید به مرحله نهایی در موفقیت و توسعه فردی برسید.