توسعه فردی

نمایش بر اساس تعداد نمایش کالاهای حالت نمایش
کتاب بخواهید و به شما داده می شود
استر هیکس و همسر آن جری هیکس با الهامات از آموزه های آبراهام هیکس کتاب بخواهید و به شما داده می شود را نوشته اند. در کتاب بخواهید و به شما داده می شود به شما می گویند که چگونه با فکر مثبت داشتن به خواسته هایتان برسید.
نمایش جزئیات

۵۰ هزار تومان

500000 500000
کتاب قدرت بی پولی
کتاب قدرت بی پولی نوشته دیموند جان و ترجمه کاوه صادقی موجود می باشد. در این کتاب میخوانید که چگونه جیب های خالی، بودجه کم و عطش موفقیت، بزرگترین مزیت رقابتی شما می‌شود.
نمایش جزئیات

۵۰ هزار تومان

500000 500000
کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل
این کتاب توسط انتشارات نگاه نوین منتشر و ترجمه دکتر نکویی ترجمه شده است. تعداد صفحات کتاب 334 صفحه است ودر قطع رقعی منتشر شده است. این کتاب شامل پانزده فصل و از نخستین و جامع‌ترین کتاب‌هایی است که در قرن بیستم به معرفی روش‌های موفقیت در زندگی و کسب و کار پرداخته و این روش‌ها را که تا آن زمان تنها در اختیار معدود افراد موفق بوده، همگانی کرده است. این کتاب که پیشنهاد اولیه آن از سوی اندرو کارنگی، موسس و صاحب غول فولاد امریکا و دومین نفر در لیست ثروتمندترین افراد تاریخ به ناپلئون هیل ارایه شد و خود حاصل مصاحبه نویسنده با نزدیک به پانصد فرد موفق آن دوره از جمله فورد، ادیسون و … است و اولین بار هفت دهه قبل و در سال ۱۹۳۷ منتشر گردید. این کتاب ارزشمند را به مراتب خواهید خواند، کتابی قدیمی که به اصول کلی موفقیت اشاره می‌کند. این کتاب ارزشمند از وبسایت جت سفارش دهید.
نمایش جزئیات

۵۰ هزار تومان

500000 500000
سوپ جوجه برای روح
کتاب سوپ جوجه برای روح با 101 داستان جذاب برای گشایش دروازه های قلب به روی خوبی ها و تقویت روح نوشته شده است که توسط دکتر مهدی نکوئی ترجمه گردیده است.
نمایش جزئیات

۴۰ هزار تومان

400000 400000
کتاب جادوی فکر بزرگ
کتاب جادوی بزرگ فکر کردن نوشته دیوید شوارتز، کتابی در جهت پیشبرد اهداف و راه اندازی کسب و کار موفق است. دیوید در این کتاب بیان می کند که اولین قدم در موفقیت بزرگ فکر کردن است.
نمایش جزئیات

۴۰ هزار تومان

400000 400000
کتاب قانون جذب نوشته راندا برن و شیوه های کاربرد آن در زندگی
بررسی و خرید آنلاین کتاب ارزشمند قانون جذب را از نویسنده مشهور کتاب راز، راندا برن در وبسایت جت- مشخصات کامل به همراه گزیده ای از کتاب قانون جذب چگونه باعث تحول در زندگی شما می‌شود را در وبسسایت جت بخوانید.
نمایش جزئیات

۳۵ هزار تومان

350000 350000
میلیاردر معنوی نوشته جو ویتالی
کتاب ارزشمند میلیاردر معنوی اثر جو ویتالی به شما می‌آموزد چگونه میلیاردر شوید و از طریق راه‌های معنوی و الهامبخش کسب ثروت کنید. خلاصه و بررسی کتاب میلیاردر معنوی در وبسایت جت.
نمایش جزئیات

۳۵ هزار تومان

350000 350000
کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی‌هارو اکر
کتاب «اسرار ذهن ثروتمند» نوشته‌ی «تی. هارو اکر» و ترجمه‌ی «دکتر مهدی نکویی» با موضوع «ثروتمند فکر کنید تا ثروتمند شوید» و «در بازی ثروت درون خود استاد شوید» نوشته شده است. تی هارو اکر با استفاده از اصول و قواعدی که به دیگران می‌آموزد، توانسته تنها در عرض 2 سال و نیم به یک میلیونر تبدیل شود. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «آیا واقعا احساس می‌کنید که استحقاق ثروتمند شدن را دارید؟ توانایی شما برای عمل کردن با وجود ترس, نگرانی, عدم اطمینان و ناراحتی تا چه اندازه است؟ آیا وقتی سرحال نیستند می‌توانید دست به اقدامی بزنید؟ حقیقت این است که شخصیت شما، نحوه ی فکر و اعتقادات شما، نقش اصلی را در میزان موفقیت شمابازی می‌کند.» این کتاب را انتشارات نگاه نوین منتشر کرده است و شما می‌توانید به سادگی از طریق وبسایت جت این کتاب ارزشمند را تهیه کنید.
نمایش جزئیات

۳۵ هزار تومان

350000 350000
کتاب مهندسی خوشبختی
کتاب مهندسی خوشبختی در مورد روابط انسانی است، قابلیتی که مهم‏ترین ویژگی انسان به شمار می‎رود و او را از سایرین مخلوقات جدا می‎کند. شما می توانید در ادامه توضیحات بیشتری از این کتاب را بخوانید.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000
کتاب قورباغه را قورت بده
کتاب قورباغه را قورت بده یکی از مهم ترین آثار برایان تریسی یکی از موفق‌ترین نویسندگان در زمینه خودباوری و انگیزش است. تریسی در این کتاب 21 روش جهت غلبه بر تنبلی را ارائه می دهد.
نمایش جزئیات

۲۵ هزار تومان

250000 250000

توسعه فردی اولین مرحله از موفقیت است، مدیران موفق به خوبی می دانند که توسعه فردی و مدیریت خود مهمترین و اولین بخش از مدیریت است. افرادی که می توانند برنامه ریزی مناسبی برای انجام کارهای خود داشته باشند و مواردی مانند مدیریت زمان، برنامه ریزی کاری، هدف گذاری و... را به خوبی انجام می دهند،  زندگی سالم و شادی را تجربه می کنند. در این بخش از سایت جت، به معرفی بهترین محصولات موجود در حوزه انگیزشی و روانشناسی موفقیت می پردازیم و بهترین کتاب های انگیزشی و روانشناسی موفقیت را ارائه می کنیم، با این هدف که مورد توجه کاربران عزیز سایت قرار گرفته و بتواند به رشد فردی شما کمک کند.

کتاب های روانشناسی موفقیت، می توانند تغییرات درونی مثبتی در وجود ما ایجاد کنند و با عمل کردن به دستورات آنها می توانیم مسیر مناسبی را در جهت بهبود و پیشرفت در زندگی برداریم.

توسعه فردی چیست و چه تاثیری بر زندگی افراد می‌گذارد؟

توسعه فردی فعالیت هایی را دربرمی‌گیرد که سبب شکوفایی استعدادهای فردی شده و زندگی افراد را در مسیر معین و مشخصی قرارمی‌دهد. این موضوع دستیابی به آرزوها و خواسته‌های انسان را راحت‌تر می‌کند.
به تعریف دیگر، توسعه فردی به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که انسان را به بهترین حالت از خود تبدیل کرده و راه را برای رسیدن به زندگی بهتر هموار می‌سازد.

به طور مثال شما برای این که در شغل‌تان موفق باشید و به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید، باید مراحل توسعه فردی را طی کنید و خودتان را بهبود بخشید.

گام های رسیدن به توسعه فردی

گام اول: خودشناسی 

فرد برای بهبود بخشیدن و طی کردن مراحل موفقیت باید از خود شناخت کامل داشته باشد. شناخت از خود سبب می‌شود که فرد بتواند گام‌های بعدی را در زندگی خود محکم‌تر و با اطمینان بیشتر بردارد. برای مثال فردی که در مسیر خودشناسی گام برمی‌دارد علایق و خواسته‌های‌اش را به طور کامل شناخته و با مهارت‌هایش در موضوعات و حوزه‌های مختلف آشنایی کامل دارد.

گام دوم: شناسایی اهداف 
افراد برای رسیدن به موفقیت باید اهداف خود را شناسایی کنند تا بتوانند در مراحل توسعه فردی موفق باشند. دسته‌بندی و شناسایی هدف‌ها در زندگی موجب می‌شود تا بتوانید خواسته‌های مدنظر خود را شناسایی و برای رسیدن به آنها تلاش کافی و لازم را داشته باشید. به طور مثال دانش‌آموزی که می‌خواهد در آینده شغل خاصی داشته باشد باید علاوه بر شناسایی دستاوردها و مهارت‌های لازم، مراحل رسیدن به این هدف را نیز بررسی کند تا بتواند به آن هدف دست پیدا کند.

گام سوم: مدیریت و رسیدن به موفقیت 

در اینجا شخص دیگر از خودش شناخت کافی را دارد و اهدافش را مشخص کرده است، پس باید برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده زمان و زندگی خود را مدیریت کند تا به موفقیت دست پیدا کند. یکی از راه‌های مدیریت زمان و زندگی افراد برنامه‌ریزی است. برای مثال دانش‌آموزی که برای امتحانات پایانی آماده می‌شود، باید زمان مطالعه‌اش را مدیریت کند تا بتواند در امتحان های خود موفق باشد.

عواملی که افراد را در رسیدن به توسعه فردی یاری می‌کند

  1. سلامت روحی
  2. سلامت جسمی 
  3. مطالعه کردن
  4. دوری از افراد منفی‌گرا
  5. داشتن افکار مثبت 
  6. معاشرت با افراد موفق
  7. داشتن اراده قوی 
  8. حرکت در مسیر افزایش انگیزه
  9. تمرکز کامل روی اهداف

با کمک موارد بالا می‌توان تا حد زیادی در رسیدن به بالاترین حد خود موفق بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی کتاب "قورباغه را قورت بده" به نویسندگی "برایان تریسی" به طور ملموس‌تری با مبحث توسعه فردی و آثار آن آشنا شویم. در این کتاب نویسنده سعی دارد تا شما را در زمینه‌های برنامه‌ریزی زمان و مدیریت بحران یاری کند. برایان تریسی با 21 روشی که آنها را در کتاب فوق معرفی می‌کند به شما کمک خواهد کرد تا در کمترین زمانی که در اختیار دارید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

او در این کتاب خودشناسی را یکی از راه‌های موفقیت و توسعه فردی می‌داند و از خواننده می‌خواهد با شناخت خود به اهداف و آرمان های مد نظر خویش دست یابید.

نویسنده همچنین در کتابش تاکید بر این دارد که شما اهداف و آرزوهای خود را یادداشت کنید و در دفتری بنویسید. "نوشتن" از دید نویسنده این کتاب سبب می‌شود در دسترسی به آرزوها چیزی دور از ذهن نباشد.
زمان در زندگی از ارزش بالایی برخورداراست و در این کتاب به این موضوع اشاره ویژه‌ای شده است و جزو نکات مهم ذکر شده در آن است. طبق گفته های کتاب شما باید وقت و زمان خود را مدیریت کنید تا به مراتب موفق تر باشید.

و درآخر برای رسیدن به اهداف و دست پیدا کردن به توسعه فردی کافی است تا با برداشتن قدم‌های درست در مسیرتان به موفقیت صد در صد دست یابید.

جمع بندی

توسعه فردی مجموعه اقداماتی است که نفر در راستای رسیدن به بهترین جایگاه خودش انجام می‌دهد و مراحل مختلفی دارد. مهمترین مرحله به خودشناسی مربوط می‌شود و بعد از آن با هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و دریافت آموزش صحیح می‌توانید به مرحله نهایی در موفقیت و توسعه فردی برسید.