مفهوم پینگ سایت چیست و چرا باید از پینگ استفاده کنیم؟

مفهوم پینگ سایت چیست و چرا باید از پینگ استفاده کنیم؟
 ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ | ۰۱:۰۳ بازدید: ۱۰۹ نفر امتیاز:
خلاصه این مطلب: در این مقاله مفهوم پینگ سایت به طور کامل و با ذکر مثال هایی برای درک کامل پینگ آمده است. در واقع پینگ زمان تاخیر در اتصال سیستم یه سایت را اندازه میگیرد

پینگ سایت

آیا تا کنون به این موضوع توجه کرده اید هنگامیکه بر روی لینکی کلیک میکنید یا سعی در باز کردن سایتی دارید مدت زمانی طول میکشد تا نتیجه به نمایش در آید؟ در این فاصله زمانی چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ 

هنگامی که شما بر روی لینکی کلیک میکنید درواقع دارید بسته درخواستی به سرور ارسال میکنید سرور آن را بررسی و در جواب بسته ای برای سیستم شما ارسال میکند این رفت و برگشت باعث ایجاد وقفه زمانی در سیستم شما می شود. 

این موضوع برای بازی های آنلاین بسیار ملموس تر است هنگامی که چندین نفر به صورت آنلاین در حال بازی هستند به صورت بی وقفه بسته هایی حاوی اطلاعات دستوری به سرور ارسال و بسته های جواب را دریافت میکنند گاهی شما در حین بازی از سایرین عقب میمانید به دلیل اینکه میان این ارسال و دریافت اطلاعات از سرور زمان بیشتری برای شما صرف می شود تا سایر افراد.

مفهوم پینگ در اینجا تعریف می شود. پینگ سایت در واقه همان زمان تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات است و پینگ به شما اجازه می دهد تا این زمان را اندازه گیری کنید.

حال اینکه چطور میتوانیم این عدد تاخیر را به دست آوریم؟ کاری بسیار ساده است. کافیست در Command Prompt ویندوز خود از دستور ping استفاده کنید و پس از آن آدرس سایتی که میخواهید میزان تاخیر دریافت اطلاعات از آن را ببینید وارد کنید. 

برای درک بهتر موضوع به تصویر زیر دقت کنید :

پینگ سایت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ما پینگ سایت گوگل برای سیستم خود را محاسبه کردیم میبینید که 4 بسته به سمت سرور ارسال شده است که زمان هر کدام با دیگری متفاوت است و در نهایت مینیمم، ماکسیمم و میانگین کلی به دست آمده است.

عدد پینگ سایت با سرعت ارسال بسته ها نسبت عکس دارد به این معنی که هر چه سرعت رفت و برگشت بسته ها بیشتر باشد عدد پینگ کمتر خواهد بود و ما همیشه به دنبال پایین آوردن پینگ سایت خود هستیم.

 

  نظرات کاربران (0 نظر)

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید